معرفی شرکت‌های هاستینگ

تاثیر هاست بر روی سئو سایت

با یکی دیگر از مقالات میزبان جو با این پرسش که آیا هاست بر روی سئو سایت تاثیری دارد یا خیر در خدمت شما هستیم، تا انتهای مقاله دنبال کنید.

Website Host seo

تاثیر سرعت هاست بر روی سئو

یکی از قویترین معیار های گوگل جهت رتبه بندی و نمایش نتایج جستجو سرعت بالا آمدن سایت میباشد. سرعت سایت یکی به سرعت هاست و سخت افزاری که سایت شما از آن بهره میبرد بستگی دارد و دوم به سیستم مدیریت محتوا و بهینه بودن قالب و محتوای سایت.

برای مورد اول یعنی سخت افزار باید میزبان با کیفیت برای سایت خود انتخاب کنید و برای مورد دوم یعنی نرم افزار نیاز به سیستم مدیریت محتوای استاندارد (نظیر وردپرس) و همچنین قالب و محتوای استاندارد میباشید .

برای تست سرعت سایت از 3 منبع معتبر زیر استفاده کنید.

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

https://tools.pingdom.com

https://gtmetrix.com

Why Quality Web Hosting is Important For SEO

تاثیر مکان سرور بر روی هاست

فرض کنید کاربری در ایران عبارتی را جستجو میکند و فرض کنیم 2 مطلب نمره و کیفیتی یکسانی از نظر گوگل دارند و تنها موقعیت مکانی سایت اول آلمان میباشد اما موقعیت مکانی سایت دوم ایران . طبیعتا گوگل سایت دوم که سرور و موقعیت مکانی سایت در ایران میباشد را در نتیجه بالاتری نمایش خواهد داد.

بنابراین هاست های ایران که کیفیت مناسب را نیز دارا هستند، تاثیر مثبت بر روی رنک سایت شما دارد

برای اثبات این مدعا میتوانید یکبار با vpn و یکبار به صورت عادی 2 عبارت را در گوگل جستجو کنید و شاهد اختلاف نمایش سایت ها برای 2 جستجو یکسان باشید.

Website Hosting and SEO

uptime/downtime سایت

فاکتور دیگر همین ساعت های در دسترس بودن سایت شما میباشد. اگر سایت شما زیاد downtime داشته باشد هردفعه تعدادی از کاربران را که از گوگل بر روی مطلب شما در لیست نتایج جستجو گوگل کلیک میکنند از دست خواهید داد و قطعا این مورد امتیاز منفی برای کل سایت شما در بر خواهد داشت.

5/5 - (7 امتیاز)

میزبان‌جو

استارت آپ میزبان‌جو در اسفند 96 به منظور ارائه اطلاعات تخصصی میزبانی وب در ایران و مقایسه بهترین هاستینگ‌های ایران راه‌اندازی شده است. میزبان‌جو در تلاش است تا به کمک فیدبک‌های ارسالی کاربرانش کلیه سرویس دهنده‌های مرتبط در این حوزه را نقد و بررسی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا