کد تخفیفدامنه و آدرس اینترنتی

راهنمای کامل خرید دامنه ir. فارسی

how buy .IR domain

همانطور که در مقاله قبلی با مفهوم دامنه آشنا شده و دانستیم که دامنه چیست و چگونه می‌توانیم دامنه ثبت کنیم؟ با شرکت آیکان(ICANN) که وظیفه ثبت و نگهداری دامنه‌ها را دارد آشنا شدیم. همچنین با انواع دامنه‌های ملی، بین المللی و موضوعی آشا شدیم و در انتها نیز به معرفی نحوه خرید دامنه بین المللی com. پرداختیم. اما از آنجایی که برای ثبت , خرید دامنه ir نیاز به ارائه مدارک هویتی است و همچنین نیاز به ساخت شناسه ایرنیک داریم، تصمیم گرفتیم تا در مقاله‌ای جدا مراحل خرید دامنه فارسی ir را به شما آموزش دهیم.

در این مقاله پس از اینکه کلیه مراحل ثبت دامنه فارسی و ملی ir را به شما شرح دادیم به معرفی کد تخفیف برای خرید دامنه‌های فارسی پرداخته و بهترین شرکت‌های هاستینگ برای خرید دامنه ارزان را نیز به شما معرفی می‌کنیم.

چگونه دامنه ir ثبت کنیم؟

پیش از هر چیزی باید بدانید که نماینده رسمی آیکان برای ثبت دامنه‌های ir. شرکت ایرنیک می‌باشد که یک شرکت ثبت شده به صورت دانش بنیان برای مدیریت و کنترل دامنه‌های فارسی تحت نقطه آی‌آر می‌باشد.

بنابراین برای خرید دامنه فارسی ابتدا نیاز به این دارید که در سایت ایرنیک ثبت نام کرده و برای خود یک شناسه ایرنیک ایجاد کنید. با ثبت شناسه ایرنیک و دریافت آن از این پس هنگام خرید هر تعداد دامنه می‌توانید مشخص کنید که شما مالک این دامنه‌ها هستید و دامنه‌ها در حساب کاربری این شناسه امکان مدیریت را دارند.

نکاتی پیرامون خرید دامنه ir

 • امکان خرید دامنه ir. به صورت مستقیم از خود ایرنیک فراهم بوده و از نمایندگان آن هم امکان خرید را دارید. اما چون قیمت دامنه در ایرنیک 16.000 تومان است، با خرید از نمایندگان می‌توانید دامنه با قیمت یک/سوم این مبلغ خریداری کنید.
 • ممکن است برای ثبت دامنه از شما اسکن کارت ملی(برای اشخاص حقیقی) یا روزنامه رسمی(برای اشخاص حقوقی) همراه با ارائه تعهدنامه کتبی درخواست شود. در صورتی که با چنین موردی مواجه شدید تا یک هفته مهلت دارید تا مدارک درخواستی را ارسال کنید، در غیر این صورت دامنه خریداری شده مجددا ثبت شده و هر کسی می‌تواند اقدام به ثبت دامنه کند.
 • برای ساخت شناسه ایرنیک نیازی به پرداخت هزینه ندارید، ما در این آموزش به صورت رایگان کلیه مراحل را به شما آموزش خواهیم داد.

مرحله اول: ساخت شناسه ایرنیک در nic.ir

ساخت شناسه ایرنیک کاملا ساده بوده و تنها باید چند مرحله که مربوط به وارد کردن مشخصات فردی و هویتی می‌باشد را وارد کنید. بعد از پر کردن کلیه فرم‌ها و تکمیل فرآیند ثبت نام یک شناسه متشکل از مخفف نام و نام خانوادگی، شناسه و در نهایت پسوند سایت ایرنیک مانند mn1369-irnic برای شما ساخته می‌شود که در مرحله بعد(هنگام خرید آدرس اینترنتی) باید از این شناسه استفاده کنید.

ساخت شناسه کاربری ایرنیک

برای شروع کار ابتدا به آدرس https://nic.ir مراجعه کرده و مشابه تصویر بالا از بخش مشخصه‌های شناسه روی منوی ساخت شناسه کاربری کلیک کنید. همانطور که می‌بینید امکان ساخت شناسه به دو صورت فراهم است.

 1. شخص حقیقی: ساخت این نوع شناسه مختص افراد عادی است که به صورت شخصی فعالیت دارند.
 2. شرکت، موسسه یا نهاد غیر دولتی(حقوقی): ساخت این نوع شناسه برای شرکت‌ها و سازمان‌ها مناسب است که در این صورت برای ثبت دامنه و مالکیت دامنه ir باید مدارک مربوط به شرکت مانند روزنامه رسمی یا سایر مدارک را که مختص سازمان‌ها می‌باشد ارسال کنید.

ما گزینه اول را برای ساخت شناسه حقیقی انتخاب می‌کنیم. در این صورت با کلیک روی دکمه تکمیل فرم و دریافت شناسه در صفحه بعدی باید مشخصات خود را مانند نمونه زیر وارد کنیم.

آموزش ساخت شناسه ایرنیک

کلیه گزینه‌های خواسته شده را طبق الگوی درخواستی به صورت نام فارسی و انگلیسی تکمیل کنید. تنها نکته‌ای که لازم است آن را توضیح دهیم فیلد پرسش محرمانه است که به منظور افزایش امنیت و حفظ دامنه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با استفاده از این فیلد شما ابتدا یک پرسش امنیتی را به دلخواه خود وارد می‌کنید. به عنوان نمونه نام اولین مدرسه‌ای که در آن درس خواندید را می‌توانید وارد کنید که کافی است از عبارت انگلیسی What was the name of your first school? استفاده کنید. بعد از تعیین سوال حال باید پاسخ درست را برای آن وارد کنید.

در پر کردن پاسخ محرمانه نهایت دقت را داشته باشید. چرا که این گزینه به حروف بزرک و کوچک حساس بوده و برای مدیریت دامنه مثل تغییر DNS دامنه ir به آن نیاز دارید. همچنین در صورت فراموشی رمز و یا انتقال دامنه و سایر کارهای مدیریتی ممکن است از شما درخواست شود. پس در حفظ جواب وارد شده نهایت دقت را داشته باشید.

در بخش رابط‌های مجاز هم لازم است تا سطح دسترسی به دامنه را برای افراد دیگر مانند نمایندگان مشخص کنید. از آنجایی که معمولا ما دامنه را از نمایندگان ایرنیک خریداری می‌کنیم، این گزینه را باید روی حالت آزاد برای نمایندگان فروش قرار دهید تا امکان دسترسی به دامنه مثل تغییر دی‌ان‌اس یا تمدید دامنه بدون نیاز به لاگین کردن به سایت ایرنیک از طریق سایت نمایندگان فراهم باشد. روی بازنگری کلیک کنید تا به مرحله بعد هدایت شوید.

نحوه ساخت حساب کاربری irnic

در این مرحله کافی است اطلاعات فرم پر کرده را بررسی کرده و از درست بودن گزینه‌هایی که در مرحله قبل وارد کردید مطمئن شوید. در صورتی که همه موارد درست بود روی دکمه موافقم، دریافت شناسه کلیک کنید. در غیر این صورت دکمه بازگشت را انتخاب کرده و به مرحله قبل برای اصلاح فرم شناسه برگردید.

ساخت شناسه ایرنیک

همانطور که می‌بینید شناسه ساخته شده و برای خرید دامنه می‌توانید از آن استفاده کنید. اما صبر کنید!

برای اینکه از روند درست بودن همه چیز مطمئن شوید و علاوه بر این آدرس ایمیل خود را هم تایید کنید، لازم است به ایمیل خود مراجعه کرده و رمزی که از طرف ایرنیک برای شما ارسال شده را کپی کرده و یک بار وارد حساب کاربری ایرنیک خود شوید.

رمز ورود به ایرنیک

برای این منظور وارد سایت ایرنیک شده و از منوی مشخصه‌های شناسه روی گزینه ورود کلیک کنید تا صفحه زیر نمایش داده شود. سپس با استفاده از شناسه ایرنیک(یا آدرس ایمیل)، رمز عبور ارسالی به ایمیل و وارد کردن کد کپچا روی دکمه ورود کلیک کنید.

نحوه ورود به ایرنیک

پس از اینکه با موفقیت وارد شدید، وارد مرحله تغییر رمز خواهید شد. چون رمز به صورت خودکار ساخته شده ایرنیک از شما می‌خواهد که رمز جدید انتخابی خود را وارد کنید. مشابه تصویر زیر ابتدا پاسخ پرسش محرمانه که در هنگام ساخت شناسه وارد کرده بودید را وارد کرده و سپس رمز دلخواه را به ترتیب در هر دو فیلد گذرواژه و تکرار گذرواژه وارد کرده و در نهایت روی دکمه نشاندن گذرواژه کلیک کنید.

تغییر رمز ایرنیک

در این صورت اگر پاسخ امنیتی و رمز و تکرار آن را به درستی وارد کرده باشید با صفحه‌ای مشابه زیر مبنی بر موفقیت آمیز بودن تغییر رمز ایرنیک مواجه می‌شوید.

تغییر پسورد سایت ایرنیک

حال که مراحل ساخت شناسه ایرنیک را با موفقیت طی کردید، در ادامه به توضیح نحوه خرید دامنه ir می‌پردازیم.

مرحله دوم: رزرو و خرید دامنه ir ارزان

خرید دامنه از نمایندگان ایرنیک نسبت به خرید از خود ایرنیک تا یک/سوم قیمت تفاوت دارد. پس اگر به دنبال خرید دامنه ir ارزان هستید ما پیشنهاد می‌کنیم از نمایندگان ایرنیک استفاده کنید. یکی از شرکت‌های پیشنهادی ما برای خرید دامنه ارزان شرکت ایران سرور می‌باشد که ارزان‌ترین دامنه‌های ملی و بین المللی را با بیش از 400+ پسوند دامنه در ایران ارائه می‌کند.

ابتدا به آدرس اینترنتی https://hub.iranserver.com/register.php مراجعه کرده و در پورتال ایران سرور ثبت نام کنید. در صورتی که قبلا ثبت نام کردید مشابه تصویر زیر نام کاربری و رمز عبور خود را برای ورود به پورتال ایران سرور وارد کرده و روی دکمه ورود به پورتال کلیک کنید.

خرید دامنه ارزان ایران سرور

در غیر این صورت باید با کلیک روی گزینه عضویت در پورتال در سایت ایران سرور ثبت نام کرده و به بزرگ‌ترین خانواده میزبانی وب در ایران بپیوندید.

چون هدف ما این است که امکان خرید دامنه و سرویس‌های ارزان را دنبال کنید، لذا برای اینکه از امکان کد تخفیف خرید دامنه استفاده کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم روی دکمه زیر کلیک کرده و علاوه بر دریافت کد تخفیف، با نحوه عضویت در ایران سرور نیز آشنا شوید.

کوپن تخفیف ایران سرور +نحوه عضویت

پس از ورود به پورتال برای خرید دامنه مشابه تصویر زیر از منوی روی گزینه دامنه‌ها> ثبت دامنه جدید کلیک کنید تا به صفحه خرید دامنه ارزان IR. هدایت شوید.

خرید دامنه با کد تخفیف از ایران سرور

ابتدا نام دامنه را در فیلد نام کامل دامنه وارد کنید. سپس روی دکمه کنترل وضعیت ثبت دامنه کلیک کنید. بررسی دامنه انجام گرفته و در صورت آزاد بودن کادر انتخاب دامنه برای ثبت نمایش داده می‌شود. در این مرحله قادر هستید دامنه را به مدت یک سال یا ۵ سال ثبت کنید. روی دکمه افزودن به سبد خرید کلیک کنید تا دکمه ادامه خرید فعال شده و با کلیک روی آن به مرحله بعد هدایت شوید.

خرید دامنه ir و نحوه ساخت شناسه ایرنیک

مشابه تصویر در این مرحله شناسه ایرنیک خود را که در مرحله قبل ساختید وارد کنید. همچنین می‌توانید از ایمیلی که برای ساخت شناسه در ایرنیک استفاده کردید نیز استفاده کنید. در صورتی که هاست خود را خریداری نکردید هم می توانید در اینجا DNS های هاست را برای اتصال سریع دامنه به هاست وارد کنید.

اگر هنوز هاست نخریدید، پیشنهاد می‌کنیم به مقاله مقایسه هاست های ایرانی مراجعه کرده و هاست مناسب همراه با کد تخفیف خریداری کنید.

در نهایت روی دکمه ادامه کلیک کنید تا در مرحله بعدی مبلغ سفارش را مشاهده کرده و کد تخفیف خرید دامنه را وارد کنید.

کد تخفیف خرید دامنه ir

بعد از کلیک روی دکمه پرداخت نهایی در مرحله بعد جزییات اکانت نمایش داده شده و پس از ثبت سفارش مشابه تصویر زیر می‌توانید یکی از روش‌های پرداخت را انتخاب کنید.

نحوه خرید دامنه ir
 • پرداخت آنلاین: با کلیک روی دکمه پرداخت کنید، به درگاه پرداخت شاپرک هدایت شده و هزینه دامنه را به صورت آنلاین پرداخت کنید.
 • فیش بانکی: در صورت انتخاب و کلیک روی دکمه پرداخت کنید به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که می‌توانید اطلاعات مربوط به رسید پرداخت بانکی را به منظور تایید تراکنش وارد کنید.
 • پرداخت از طریق موجودی حساب: در صورتی که در پرتال کاربری ایران سرور حساب شما دارای اعتبار کافی باشد، یا اینکه در سیستم بازاریابی آن عضو باشید، مبلغ دامنه در آن لحاظ شده و با کلیک روی دکمه کسر از اعتبار بدون نیاز به پرداخت اینترنتی می‌توانید دامنه خود را خریداری کنید.

تبریک می‌گوییم! پس از طی مراحل فوق دامنه شما با موفقیت خریداری شده و می‌توانید از آن استفاده کنید.

مرحله سوم: تایید دامنه و ارسال مدارک به ایرنیک

پس از خرید دامنه تا 72 ساعت کاری ممکن است زمان نیاز باشد تا دامنه توسط کارشناسان ایرنیک بررسی شده و تایید شود. تا زمانی که دامنه در پروسه در انتظار تایید باشد امکان استفاده از ان فراهم نیست.

در صورتی که دامنه تایید نشود ممکن است تا از شما مدارک هویتی به همراه تعهدنامه کتبی درخواست شود. در این صورت ایمیلی برای شما ارسال می‌شود.

برای ارسال مدارک هم کافی است تا از منوی مدیریت سایت ایرنیک به قسمت ارسال مدارک مراجعه کرده و پس از ارسال مدارک درخواستی منتظر باشید تا مدارک از سوی کارشناس بررسی شود. در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد دامنه تایید شده و می‌توانید از آن استفاده کنید.

در این مقاله به راهنمای جامع نحوه خرید دامنه ir پرداخته و با کلیه مراحلی که برای ساخت شناسه ایرنیک و خرید دامنه باید طی کنید را به صورت تصویری توضیح دادیم. همچنین به منظور خرید ارزان‌تر دامنه ir کد تخفیف را از بهترین شرکت هاست ایرانی در اختیار شما دادیم. در صورتی که در خصوص ثبت دامنه ir سوال یا مشکلی دارید می‌توانید از بخش دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

میزبان‌جو

استارت آپ میزبان‌جو در اسفند 96 به منظور ارائه اطلاعات تخصصی میزبانی وب در ایران و مقایسه بهترین هاستینگ‌های ایران راه‌اندازی شده است. میزبان‌جو در تلاش است تا به کمک فیدبک‌های ارسالی کاربرانش کلیه سرویس دهنده‌های مرتبط در این حوزه را نقد و بررسی کند.

‫6 دیدگاه ها

 1. بازتاب: بیش از 44% کد تخفیف نت افراز | هاست نت افراز چطوره؟ - میزبان جو
 2. بازتاب: شرکت 7host چطوره؟ کد تخفیف سون هاست برای خرید هاست و SSL - میزبان جو
 3. بازتاب: مقایسه 15+ شرکت برتر هاستینگ ایران در سال 98(بهترین هاست) - میزبان جو
 4. بازتاب: هاست لینوکس چیست؟ +معرفی بهترین هاست لینوکس با کد تخفیف - میزبان جو
 5. بازتاب: گواهینامه SSL چیست؟ و بهترین ssl را از کجا بخریم؟ +کد تخفیف - میزبان جو
 6. بازتاب: دامنه یا domain چیست و چطور دامنه بخریم؟ +کد تخفیف خرید دامنه - میزبان جو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا