شاید بعضی افراد باشند که نیازمند سایت های زیادی هستند، اما هرکدام حجم و ترافیک کمی دارند، اما مجبورند هاست های متععدی خریداری کنند چون که هر هاست نهایت ۱ addon domain نهایت داشته باشد، راه کار دیگری برای شما وجود دارد !

فرق بین park domain, addon domain وsubdomain

تعریف Addon domain : اگر شما یک هاست خریداری کردید و یک سایت دارید، اگر هاست شما قابلیت ۱ عدد addon domain داشته باشد، میتوانید ۱ سایت مجزای دیگر (با دامنه متفاوت) ولی با استفاده از همان هاست راه اندازی کنید .

تعریف Addon domain

تعریف park domain : دامنه های دیگری را به دامنه اصلی خود متصل میکنید مثلا سایت شما yoursite.com میباشد ، میتوانید دامنه های yoursite.ir و anydomain.com و anydomain.ir و …. هر دامنه ای را روی دامنه اصلی خود پارک کنید که با وارد کردن این دامنه ها، کاربر به سایت اصلی شما منتقل می شود.

تعریف subdomain : یا زیردامنه مثلا در سایت اصلی خود قسمتی به نام بلاگ دارید با آدرس yoursite.com/blog حالا میتوانید این پوشه را با آدرس blog.yoursite.com هم نمایش دهید. سایت های دانلود هاست دانلود خود را روی ساب دامنه ها میگذراند مثلا dl.yoursite.com که اصلا این قسمت دانلود روی هاست جداگانه ای میباشد “هاست دانلود”.

 

راه اندازی چندین سایت تنها با نمایندگی هاست یا Reseller

همه شرکت های هاستینگ امکانی دارند به نام “نمایندگی هاست” به این معنی که شما میتوانید با برند خودتان اقدام به فروش هاست کنید، اما سرور ها و کارهای فنی و … را شرکت اصلی انجام میدهد و شما فقط یک حجم و پهنای باند خریداری کردید که میتوانید آنرا قسمت کنید و به مشتری های خود بفروشید .

 

خواندن این مقاله توصیه میشود  بهترین هاست برای میزبانی وبلاگ

حالا حتما قرار نیست که فقط به مشتری ها بفروشیم، میتوانیم این نمایندگی را به قسمت های زیادی تقسیم کنیم و خودمان از آن استفاده کنیم !

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, )
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *