معرفی شرکت‌های هاستینگ

IP آدرس اختصاصی چیست؟

ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب در حال حاضر خدمات اضافی بر روی پلن هاست های خود قرار میدهند که یکی از آنها که موضوع مقاله ما میباشد آی پی آدرس اختصاصی میباشد.

ip آدرس اختصاصی
ip آدرس اختصاصی

IP آدرس اختصاصی چیست؟ آیا از همان IP آدرس سروری که هاست من روی آن قرار دارد نمیتوان استفاده کرد؟
اینها سوالاتی هستند امروز ما پاسخ ها را همراه با سایر اطلاعات مفید به اشتراک می گذاریم.
Dedicated IP Address = IP آدرس اختصاصی
Shared IP address = IP آدرس مشترک

IP آدرس اختصاصی چیست؟
یک IP اختصاصی یک آدرس اینترنتی است که برای وب سایت شما منحصر به فرد است. هیچ وب سایت یا حسابهای دیگری از آدرس اختصاصی IP شما استفاده نمیکند.

IP آدرس که میزبان من است، چیست؟
در بیشتر برنامه های میزبانی مشترک، IP آدرس که برای هاست شما وجود دارد، یک آدرس IP مشترک است که در همه وب سایت های دیگر با استفاده از منابع میزبانی یکسان به اشتراک گذاشته می شود. این به این معنی است که سروری که سایت شما هم روی آن قرار دارد مثل صدها سایت دیگر همگی از یک آی پی آدرس استفاده میکنید، اگر وب سایت کوچکی دارید نگران این موضوع نباشید !
چرا بهتر است یک IP آدرس اختصاصی داشته باشم ؟
یک IP آدرس اختصاصی به شما این امکان می دهد تا هر زمان که از آدرس IP استفاده می کنید، به وب سایت خود دسترسی پیدا کنید. این امر مخصوصا در صورتی مفید است که هنوز دامنه خاصی را بر روی سایت خود قرار نداده اید هنوز با همان IP آدرس به سایت خود دسترسی دارید .

ip آدرس اختصاصی
ip آدرس اختصاصی

همچنین، اگر زمانی یک سایت دیگر که با شما روی سرور مشترک هست کاری خلاف قانون انجام دهد و IP آدرس آن سایت دچار جریمه یا تحریم و … شود این اتفاق انگار برای شما هم افتاده است .

مزایای دیگر یک IP آدرس اختصاصی
IP آدرس های اختصاصی می تواند به سرعت کلی وب سایت کمک کند. هنگامی که کسی از وب سایت شما بازدید می کند و وب سایت شما از یک آدرس IP مشترک استفاده می کند، سرور درخواست را پردازش می کند و وب سایت درست را برای بارگیری پیدا می کند. هنگامی که کسی از وب سایت شما بازدید می کند و وب سایت شما یک IP آدرس اختصاصی دارد، سرور مجبور به صرف وقت برای پیدا کردن وب سایت مناسب نیست زیرا IP خاص اختصاصی به وب سایت شماست، و اجازه می دهد تا زمان بارگذاری سریعتر باشد.

نتیجه گیری
یک IP آدرس اختصاصی یک آدرس پروتکل اینترنت منحصر به فرد است و دارای مزایای بسیاری برای وب سایت شماست. امروز، ما بررسی کردیم که یک آدرس اختصاصی IP در مقابل یک آدرس IP مشترک است و مزایای خرید یک IP آدرس اختصاصی را شرح دادیم.

5/5 - (1 امتیاز)

میزبان‌جو

استارت آپ میزبان‌جو در اسفند 96 به منظور ارائه اطلاعات تخصصی میزبانی وب در ایران و مقایسه بهترین هاستینگ‌های ایران راه‌اندازی شده است. میزبان‌جو در تلاش است تا به کمک فیدبک‌های ارسالی کاربرانش کلیه سرویس دهنده‌های مرتبط در این حوزه را نقد و بررسی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا