معرفی شرکت‌های هاستینگ

تاثیر میزبان روی سئو

درست است! این که برای میزبانی وب سایت خود چه شرکتی را انتخاب می کنید می تواند در سئو سایت شما در موتورهای جستجو تاثیر بگذارد.

در واقع نمی توان گفت انتخاب شرکت وب هاستینگ مناسب رتبه سایت شما را حتما افزایش خواهد داد اما به این معنی است که میتواند شما را از عواقب بد آن دور کند. بنابراین شما باید در انتخاب هاست خود دقت کنید و معیار خود را فقط بر روی قیمت نگذارید.

مواردی مانند آپتایم/داون تایم و همچنین سرعت هاستینگ می توانند کاملاً بر روی سئو سایت شما تاثیر بگذارند و از آنجایی که این موارد میتوانند ماه به ماه در نوسان باشند بنابراین لازم است به طور مرتب آپتایم سایت خود را مانیتور کنید.

برای این کار سرویسهای رایگان زیادی وجود دارد که یکی از آنها uptemerobot می باشد. همچنین با جستجوی عبارت “uptime monitoring” در گوگل میتوانید لیستی از اینگونه سایتها را بدست اورید.

تاثیر-هاست-روی-سئو

به محض اینکه یک مشکل را در زمینه داون بودن سرور متوجه شدید باید بلافاصله با شرکت میزبانی وب خود تماس بگیرید و هرگز فرض نکنید که آنها حتما خودشان در مورد این مشکل اطلاع دارند.
یک روش کاربردی این است که شما فاکتورهای هاستینگ خود را به صورت ماه به ما پرداخت کنید. پرداخت ماهانه به جای یک سال و یا حتی ۳ سال بدین معنی است که به محض اینکه یک شرکت میزبانی استانداردهای خود را کاهش می دهد می توانید سایت خود را به یک شرکت دیگر منتقل کنید، بدون اینکه هزینه صرف کرده از بین برود.

حتی اگر قرار داد میزبانی طولانی مدتی بسته باشید و مشکلی به وجود آمده عاقلانه است که قید مبلغ باقیمانده در هاستتان را زده و با پرداخت مبلغی به هاست دیگری انتقال یابید چرا که این موضوع می‌تواند به سئو سایت شما واقعا ضربه بزنند.

حال بیایید نگاهی به جزئیات ۳ فاکتور میزبانی وب که می تواند در رتبه بندی سایت شما تاثیر داشته باشد بیاندازیم.

تاثیر آپتایم و داون تایم در سئو سایت

downtime به معنای مقدار زمانی است که وب سایت شما به علت مشکلات سرور میزبانی شده از دسترس خارج می شود. ربات های موتورهای جستجو معمولاً چندین بار در روز از سایت شما بازدید می کنند. اگر آنها در زمانیکه سایت شما داون است از آن بازدید کنند، غیر قابل دسترس بودن سایت شما را ثبت کرده و به سراغ سایت بعدی می روند.

اگر این اتفاق چند بار صورت بگیرد سایت شما میتواند از طرف موتور جستجو غیرقابل اعتماد شمرده شده و این موضوع ممکن است باعث کاهش رتبه بندی سایت شود.

در نظر داشته باشید که موتورهای جستجو نمی خواهند سایت های غیر قابل اعتماد را در نتایج خود نمایش دهند. زیرا اگر جستجو کنندگان بر روی نتایجی کلیک کنند که سایت غیر قابل دسترس باشد احتمال دارد اعتماد خود را به موتور جستجو از دست بدهند و موتورهای جستجو دوست ندارند این اتفاق بیفتد.

آیا آپتایم ۹۹ درصد خوب است؟

برخی هاستینگ ها آپتایم ۹۹% را گارانتی می کنند و ما فکر می‌کنیم این عدد خیلی بالا و خوب است ولی حتی ۹۹% آپتایم هم به این معنی است که در طول یک ماه وب سایت شما می تواند ۷ ساعت خارج از دسترس باشد.

با این حال برخی از خرابی ها حتی در هاستینگ های بزرگ و گرانقیمت هم اجتناب ناپذیر است، بنابراین هاستینگ هایی را انتخاب کنید که ۹۹.۹% زمان آپتایم را گارانتی و تضمین کنند و چیزی کمتر از آن را قبول نکنید.

تاثیر سرعت هاست در سئو

موتورهای جستجو معمولاً در مورد عواملی که به بخشی از فاکتورهای الگوریتم آنها اشاره می کنند حساس بوده و این موارد را محرمانه نگه می‌دارند با این حال در سال ۲۰۱۰ گوگل به صراحت اعلام کرد که سرعت بارگذاری صفحات یکی از این عوامل است.

هرچند گوگل برای رتبه‌بندی بیش از ۲۰۰ فاکتور دارد ولی از آنجایی که سرعت را صراحتاً اعلام کرده است، بنابراین نمی‌توان اهمیت آن را نادیده گرفت.

موقعیت جغرافیایی سرور و سئو

علاوه بر فاکتور های دیگر سئو (محتوا، بک لینک و …) موتورهای جستجو برای نمایش مرتبط ترین نتایج مکانیک وب سایت را نیز ارزیابی می کنند.

به عنوان مثال اگر شخصی که در انگلستان مستقر است جستجویی انجام دهد موتورهای جستجو به طور معمول سایت هایی را که در انگلستان در نتایج جستجوی بالاتری قرار دارند را نمایش می دهند.

برای تعیین محل وب سایت شما آن ها از تعدادی شاخص‌ مختلف استفاده می کنند که یکی از آنها آدرسIP سایت شما است. این آدرس IP براساس محل سرور میزبانی شما به سایت شما اختصاص می یابد.
بنابراین از نظر تئوری سایتی که در یک سرور انگلیسی میزبانی شده است برای جستجوی کلمات کلیدی در کشور انگلستان می تواند دارای رتبه های بالایی باشد.
البته همانطور که گفتم این موضوع به صورت تئوری می باشد خیلی نگران این موضوع نباشید چرا که در کنسول گوگل می‌توانید کشور هدف خود را مشخص نمایید و گوگل سایت شما را برای نتایج جستجوی آن کشور بهینه خواهد کرد. حتی اگر دامنه شما ir میباشد گوگل بصورت اتوماتیک کشور مقثد شما را ایران می شناسد.

به این نوشته امتیاز دهید

میزبان‌جو

استارت آپ میزبان‌جو در اسفند 96 به منظور ارائه اطلاعات تخصصی میزبانی وب در ایران و مقایسه بهترین هاستینگ‌های ایران راه‌اندازی شده است. میزبان‌جو در تلاش است تا به کمک فیدبک‌های ارسالی کاربرانش کلیه سرویس دهنده‌های مرتبط در این حوزه را نقد و بررسی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا